Aleksandra Kutrzepa
skrzypce jazzowe, zespoły instrumentalne

skrzypek jazzowy, kompozytor, aranżer. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach - Wydział Jazzu i Muzyki Estradowej, w klasie skrzypiec dr Henryka Gembalskiego. Współzałożyciel Lubelskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II stopnia oraz Niepublicznego Ogniska Artystycznego "Akademia Talentów" w Lublinie, w którym pełni funkcję dyrektora. Wiceprezes w Akademii Talentów Sp. z o.o. - organu prowadzącego obie placówki. Współpracowała z Teatrem Muzycznym w Lublinie, Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie oraz innymi instytucjami kulturalnymi.

• W 2019 roku Aleksandra Kutrzepa zespołu znalazła się na liście 13 najlepszych skrzypków roku 2018 ( Plebiscyt Jazz Forum The European Jazz Magazine)
  • W plebiscycie podsumowującym rok 2019, Aleksandra Kutrzepa znalazła się w pierwszej piątce w kategorii POLSKI JAZZOWY WYKONAWCA ROKU (plebiscyt JazzPRESS oraz RadioJAZZ.fm)

Przez lata szkoliła swój warsztat biorąc udział w licznych ogólnopolskich oraz międzynarodowych warsztatach muzycznych. Dwukrotna finalistka konkursu jazzowego „Novum Jazz Festival” w Łomży, a także Festiwalu „Azoty Jazz Contest” w Tarnowie. Aleksandra Kutrzepa jest liderem zespołu jazzowego „Aleksandra Kutrzepa Quartet”. Promuje swoją twórczość biorąc udziału w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach muzycznych, koncertach oraz trasach koncertowych. W 2018 wydała debiutancki album "Impressions". Płyta trafiła na listę:  ,,SUBIEKTYWNA PIĄTKA - najlepsze albumy 2018: polskie debiuty" wg gazety JazzPRESS oraz znalazła się w pierwszej piątce w kategorii  "POLSKA PŁYTA JAZZOWA ROKU" w plebiscycie JAZZ 2018, magazynu JazzPRESS i Radio Jazz . fm. W 2019 r.  Aleksandra Kutrzepa Quartet wydał drugi album zatytułowany "Mermaid". W rankingu przygotowanym przez portal Polska Płyta / Polska Muzyka,  trafił na listę 10 najlepszych albumów jazzowych 2019 roku. Płyta otrzymała bardzo pozytywne recenzje od znanych i cenionych krytyków (Adam Baruch, Łukasz Dębowski, Dionizy Piątkowski), a także została wpisana do kanonu "Ery Jazzu".