Wojciech Czapliński
przedmioty ogólnomuzyczne

Nauczyciel przedmiotów ogólnomuzycznych. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Lublinie (I st. w klasie skrzypiec, II st. w klasie klarnetu). Ukończył studia kompozytorskie na wydziale Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny). Współpracował z Filharmonią Narodową w Warszawie oraz Filharmonią Szczecińską, a także Teatrem Starym w Lublinie oraz Teatrem Otwartym w Gdańsku. Współzałożyciel zespołu Klezmafour, w którym udziela się jako klarnecista, perkusjonista oraz aranżer i kompozytor. Z zespołem koncertował na całym świecie (Niemcy, Austria, Szwajcaria, Hiszpania, Luxemburg, Litwa, Holandia, Czechy, Słowacja, Bułgaria, Ukraina, Anglia, Turcja, Kanada i  USA). W 2019 r. ukończył kurs produkcji muzyki (music, production, DJ, composition, remixing) i otrzymał certyfikat Music Producer and DJ w szkole Point Blank Music School w Londynie.