Spektakl "Agnieszka." - zapraszamy!

…czyli przez życie z Agnieszką Osiecką. Czy właśnie tak wyobrażaliśmy sobie jej życie? Jak odnoszą się utwory autorki do rzeczywistości z nią związanej? Czy możemy znaleźć wspólne cechy z historyczną poetką, autorką tekstów?

Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedzi wybierając się na spektakl muzyczny o Agnieszce Osieckiej, wykorzystujący do prezentacji jej utwory. Usłyszymy znane i lubiane piosenki. Kapitalne teksty w anturażu muzyki wykonanej na żywo. Aktorzy i muzycy to głównie uczniowie Lubelskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II stopnia.

 

Adaptacja tekstu, scenariusz i reżyseria: Martyna Sabak; obsada: Bartłomiej Rząd, Przemysław Hałas, Valeriia Yuziefowycz, Yeva Kutsevil, Julia Łata, Natalia Wawrzyńczyk, Daniela Drążkowska, Aleksandra Barańska, Paulina Mielniczek;

Muzyka na żywo: Nina Skiba – fortepian; Tomasz Wrona – bas; Paweł Szymański – perkusja

Scenariusz powstał na podstawie materiałów dostępnych w Internecie (Aneta Rusztubowicz – „Życie i twórczość Agnieszki Osieckiej”), na podstawie twórczości Agnieszki Osieckiej i współpracujących z nią muzyków oraz zawiera teksty autorskie.