Spektakl muzyczny Gramofonomani

Mnie nic tak za serce nie chwyta, jak jedna płyta… spektakl muzyczny.

Gramofonomani to przypomnienie najpiękniejszych utworów pochodzących z dawnych winylowych płyt. Takie kompozycje jak: "Już nie zapomnisz mnie", czy "Płyta z zadrą w sercu" to evergreeny polskiej piosenki wykorzystywane na deskach teatrów, w kabaretach oraz w kinie. W spektaklu będzie można usłyszeć utwory m.in. Henryka Warsa oraz Władysława Szpilmana do niezapomnianych tekstów takich poetów jak Ludwik Starski, Marian Hemar czy Henryk Szpigiel. Niezapomniane melodie okraszone będą fragmentami wierszy oraz prozy twórców z 20-lecia międzywojennego. W spektaklu wystąpią uczniowie Lubelskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II st. Uczniom towarzyszyć będzie znakomity band w składzie: Sebastian Piech - piano, Robert Kutrzepa - perkusja, Michał Studniarek - gitara basowa. Spektakl powstał w ramach zajęć zespołu wokalnego oraz dykcji i recytacji.

Za scenariusz, reżyserię, choreografię oraz opracowanie wokalne odpowiadają Monika Szymczyk oraz Mateusz Obroślak.