Dominika Ziemnicka
śpiew, emisja głosu

Wykształcenie muzyczne odebrała w Państwowej Szkole Muzycznej l st. im. R. Twardowskiego w Puławach oraz w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. T. Szeligowskiego w Lublinie w klasie skrzypiec. Wokalne umiejętności zdobywała na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej, a także w Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Jest także absolwentką filologii włoskiej Uniwersytetu Warszawskiego.

Kompozytorka, autorka tekstów, uczestniczka programów radiowych i telewizyjnych z dziedziny emisji głosu i zagadnień wokalnych. Współpracowała m.in. z TV Polsat, TVP, TVP ABC, TVP Lublin. Brała udział w wielu międzynarodowych warsztatach oraz laboratoriach wokalnych, m.in. Berklee at Umbria Jazz Clinics, Fara Summer School of Music, szkoląc swoje umiejętności pod okiem wybitnych pedagogów takich jak Cinzia Spata, Donna McElroy, Bob Stoloff, Kevin Mahogany czy David Worm. Koncertuje w kraju i za granicą. Współpracowała m.in. z Natalia Kukulską, Markiem Stefankiewiczem, Rafałem Rozmusem, Bartoszem Hadalą, Januszem Szromem, Marito Marques, Yami oraz perkusistą Stinga - Rhanim Kriją.

W 2012 roku zdobyła nagrodę dla najlepszego artysty w kategorii „Best Artist 2012 ” na festiwalu jazzowym we Włoszech w ramach wydarzenia „Fara Sabina Jazz Festival”.

Poza karierą solową od wielu lat pracuje jako trener wokalny oraz pedagog. Organizuje koncerty, warsztaty wokalne, jest jurorem na konkursach wokalnych o randze ogólnopolskiej, szkoli głosy do produkcji teatralnych i telewizyjnych. Jako trener wokalny współpracowała m.in. ze Stowarzyszeniem na Rzecz Wspierania Talentów Dziecięcych „Art Pro” szkoląc głos Magdaleny Welc – zwyciężczyni III edycji muzycznego show „Mam Talent”. Aktualnie jej wychowanków można podziwiać na deskach największych polskich teatrów muzycznych, takich Teatr Roma czy Buffo w Warszawie.

W 2016 roku pod pseudonimem Domi June wydała swoją debiutancką płytę „Faces”, która doczekała się znakomitych recenzji, a także była rekomendowana przez Marka Niedźwiedzkiego jako pozycja muzyczna, z którą warto się zapoznać.